Okan SAĞLAM

OSade Ücretsiz WordPress Teması

Şu anda kullandığım temayı beğeniler artınca ücretsiz olarak yayınlama kararı aldım. Bu temayı yaparken basitlik ve sadelik ön plandaydı. Ortaya güzel bir tema çıktı diye düşünmekteyim. Temayı HTML5 ve CSS3 ile hazırladım her zaman ki gibi.
OSade WordPress Tema

Tema full css olarak kodlanmıştır, temayı yayınlamaya karar verene kadar temada js dahi yoktu. Yayınlama kararı alınca temanın bir kaç yerinde ve alt yapısında değişiklikler oldu, gözle görülen ve görülmeyen. Örneğin tooltip full css ile çalışırken menü’den kaynaklanan bir sorun yüzünden değiştirmek zorunda kaldım. jQuery ile hazırlanmış bir tooltip kullanma kararı aldım. Arkaplanda ise basit bir tema paneli hazırlandı. Logo, favicon, footer yazısını, sosyal ağ linkleri gibi şeyleri düzenleyebileceğiniz basit bir panel hazırladım. Ufaktan temanın detaylara geçsem iyi olur gibi.
(Devamını Oku)

Tekrardan Merhaba Blog!

  • 9 sene önce, Okan SAĞLAM tarafından yazılmıştır.
  • 32 Yorum
  • Genel

Tekrardan merhaba sevgili blog, yeniden yazı yazmak güzel bir duygu. 2009’da bu blog ile başlamış olduğum kişisel blog serüvenine bir anlık sinirlenme ve blog’un kişisel blog değilde daha çok teknoloji blog’una dönüşmesi nedeniyle yazma işine son vermiştim.

Bu sefer yeni tasarımı sade ve kullanışlı bir şey yapmak istedim. Tasarımın tamamı CSS ile kodlanmıştır ve WordPress’e giydirilmiştir. Aslında kendim bir blog scripti yazmak istiyordum ancak vakit ayıramadığımdan yoluma tekrardan WordPress ile devam ediyorum. Artık daha kişisel, daha özenerek yazmayı planlıyorum. Amaca uygun makaleler yazarsam daha iyi olacağı kanaat getirdim. Bu sefer vakit buldukça Tasarım, PHP, HTML5, CSS3 ve jQuery ile ilgili konulara daha çok ağırlık vermeyi planlıyorum. Şu anki temada bir hata, problem görürseniz lütfen bildirin, düzeltelim. Bu tarz yeniden burdayız adamım! tarzı yazıları pek sevmem o yüzdende fazla uzatmak istemiyorum.

Kısacası tekrardan Merhaba Dünya!